Mitől jobb a használt?
Ilyenkor rengeteg kérdés van a fejekben, vajon megfelelő lesz-e, hordozható vagy inkább nagyteljesítményű, asztali kell nekem, s vajon hol a legolcsóbb???
A tapasztalatok alapján a legtöbb vásárló nem is gondol rá, hogy használt laptopot vegyen, mert az biztosan csúnya, karcos, agyonhasznált és még a garancia is kétséges hogy van-e, az akkumulátor állapotáról már nem is beszélve. Azaz a használt laptop csak is olyan lehet amilyen. :(
Tévhitek
Az "A+" kategóriás laptopok a külföldi nagy cégek lecserélt gépei, amik pár évvel ezelőtt még a csúcskategóriát jelentették. Ez nem azt jelenti, hogy ma már használhatatlanok lennének (sőt!), de természetesen nem is veszik fel a versenyt a mai újakkal, cserébe nem is annyiba kerülnek. Ennek ellenére még évekig bőségesen elegendő levelezésre, weboldal nézegetésre, Youtube videók megtekintésére, zenehallgatásra.
Üzleti masinák
A régebbi üzleti (business) laptopok tartós és stabil használatra készültek, vagyis a gyártók jó minőségű, tartós alkatrészekből építették ezeket a gépeket. Érthető példaként említhető az akkumulátor. Egy "ázsiai", olcsó, új laptop nem biztos hogy ki fog minket szolgálni akkumulátorról több órán keresztül. Másik példa a kompatibilitás: egy neves gyártótól egy üzleti gép még évekig rendelkezik hivatalos támogatással, vagyis ha évek múlva újra kell telepítenünk, akkor biztosan meg tudjuk tenni, hiszen letölthető minden illesztő-program a gyártó oldaláról.
![]() |
Dell Latitude E6410 - üzleti kategória |
További előnye ezen gépeknek, hogy mivel üzleti kategóriáról beszélünk, ezért ezeket a gépeket a megbízhatóság, a minőségi anyaghasználat jellemzi.
Nem utolsó sorban még előnynek "róhatjuk" fel azt a tényt, hogy az esetek 90%ban az ún. "business" (üzleti/céges) laptop operációs rendszerrel kerül értékesítésre, vagyis -amennyiben a matrica még nem kopott le- nem kell áldoznunk szoftverre, mert az sok esetben használható még.
Sok esetben megfigyelhető, hogy némely gép felújítottan (refurbished) érkezik, a kopott, kifényesedett billentyűzetet, takarólemezt, kávát (esetleg a merevlemezt is) kicserélik, kitakarítják a mechanikus alkatrészeket, letörölgetik az újlenyomatokat, fóliába csomagolják.